JAUNUMI


APMĀCĪBAS SEZONAS SĀKUMS!

28/07/2021


Pilotu skola “First Fly” priecājas izziņot jaunās, 2021./2022. gada apmācības sezonas sākumu!


Pirmā studentu grupa mācības uzsāks septembrī, kursu saturu apgūstot klātienē Ādažu lidlauka mācību auditorijā, ievērojot visas epidemioloģiskās prasības, kuras attiecīgajā laika periodā būs noteikusi valsts likumdošana.


Sakarā ar COVID-19, grupas lielums ir ierobežots, tādēļ vietas mācību grupā būs garantētas tikai tiem studentiem, kuri līdz 2021. gada 2. septembrim būs sazinājušies ar skolu, parakstījuši līgumu par apmācībām un veikuši apmaksu par teorētisko apmācības kursu.


Grupa mācības uzsāks 2021. gada 2. septembrī, apmeklējot teorētiskās nodarbības divas reizes nedēļā (otrdienās un ceturtdienās). Apmācībām iespējams reģistrēties zvanot pa tālruni +37128489846 vai pa rakstot uz info@firstfly.lv.

PILOTU SKOLAS FIRST FLY PIEDALĪJAS AVIOŠOVĀ LĪMBAŽOS 

12/07/2021


2021. gada 10. jūlijā Limbažu lidlaukā norisinājās otrais starptautiskais aviācijas šovs “Fly in Limbaži”. Pilotu skolas “First Fly” instruktors Anatolijs Perekriostovs piedalījās šova priekšnesumos, sniedzot paraugdemonstrējumus ar diviem lidaparātiem – atklājot šova programmu ar iespaidīgu pilotāžas priekšnesumu lidmašīnā Aeroprakt A22, kā arī dienas gaitā skatītājiem demonstrējot augstāko pilotāžu ar vienu no ātrākajām pasaules ultravieglajām lidmašīnām Tarragon.


Savukārt pilots-instruktors Aleksandrs Beļevkins šova programmas ietvaros lidojot pārī ar vēl vienu pilotu no Ādažu aviokluba demonstrēja žiroplāna priekšrocības un īpatnības.


Aviācijas šova apmeklētāji ar entuziasmu izmantoja reto iespēju klātienē apmeklēt aviācijai veltītu pasākumu, piedalījās dažādos konkursos, loterijās, fotografējās ar pilotiem, kā arī pēc aviācijas šova priekšnesumu programmas beigām guva iespēju paši izbaudīt lidojumus šova dalībnieku lidmašīnās pasažieru statusā, pašiem drosmīgākajiem sēžoties Lietuvas aerobātikas grupas ANBO lidmašīnas Jak-52 kabīnē.


Pilotu skola “First Fly” izsaka pateicību saviem instruktoriem par dalību aviācijas svētkos, kā arī saka paldies visiem skolas studentiem, kuri kuplināja “Fly in Limbaži” apmeklētāju skaitu.

PILOTU SKOLA "FIRST FLY" SIRSNĪGI APSVEIC LIETUVAS REPUBLIKU AR NEATKARĪBAS DIENU!

16/02/2021

RUDENS SEMINĀRS PAR DROŠĪBU 

17/10/2020

Ikgadējais rudens seminārs par drošību notika pagājušajā sestdienā Ādažu lidlaukā.


Semināra laikā vadošais First Fly skolas instruktors Anatolijs Perekriostovs stāstīja par būtiskāko lidojot ziemas apstākļos, par lidmašīnas sagatavošanu ziemas periodam un atsvaidzināja pilotu zināšanas par tehnikas sagatavošanu lidojumiem ziemas apstākļos. Priekš dažiem šī bija pavisam jauna informācija, jo uz semināru bija ieradušies daudzi studenti no  skolas First Fly, kuriem šī būs pirmā ziemas sezona. Tagad viņi spēs sajust atšķirību starp vasaras un ziemas sezonas lidojumiem – kā lidmašīna vadās aukstā gaisā un kā siltā, kā arī izbaudīt burvīgas ziemas ainavas.


Skolas pasniedzējs Aleksandrs Beļovkins pastāstīja par apledojuma veidošanas, par to  kādēļ ledus ir bīstams mūsu lidmašīnām un ko darīt, ja pilots ir nokļuvis zonā, kurā veidojas apledojums. Tika demonstrēti vizuāli piemēri  un izskaidroti procesi kā ledus veidojas uz lidmašīnas virsmas. Visi klātesošie ieguva vērtīgas zināšanas, kas mums palīdzēs plānot lidojumus ziemas apstākļos.


Mūsu aviācijas inženieris  Viktors Aļešins pastāstīja par svarīgāko dažādu dzinēju iedarbināšanai/palaišanai ziemā, kā arī, kā pareizi uzsildīt dzinēju un vai ir vērts izmantot palīgrīkus dzinēja uzsildīšanai(noteikti, ir vērts!).


LU MF asociētais profesors, anesteziologs, reanimatologs Aleksejs atsvaidzināja nepieciešamās zināšanas par pirmās palīdzības sniegšanu, sniedza ļoti noderīgu informāciju par to kā rīkoties saskaroties ar dažādiem ievainojumiem, apdegumiem, kā nodrošināt cilvēka fiksāciju/nekustīgumu  nelaimes gadījumā, kā arī izskaidroja kāpēc tas ir svarīgi. No viņa stāstītā mēs uzzinājām kā secīgi sniegt pirmo palīdzību, kā arī, ka neatkarīgi no apstākļiem ir obligāti jāzvana ārstam.


Tradicionāli semināra noslēgumā apskatījām aviācijas incidentus. Mūsu Skolas instruktors Anatolijs Perekriostovs izanalizēja dažādus incidentus demonstrējot vairākus videoklipus, izskaidroja iemeslus, kuri izraisīja šīs avārijas, kā arī deva padomos, lai izvairīties no šādām situācijām sarežģītos meteoroloģiskajos apstākļos - pirms lidojuma plānošanas un pirms nosēšanās. Šādi padomi ir ļoti noderīgi mūsu pilotiem, viņi padara mūsu lidojumus drošus, vienmēr ļoti atbildīgi attiecas pret lidojuma plānošanu, sagatavošanos un pašu lidojuma izpildu.  

PILOTU SKOLAS FIRST FLY DALĪBA AVIOŠOVĀ 

22/08/2020

22.augustā pilotu skola First Fly un Ādažu avioklubs piedalījās aviošovā “Fly in Limbaži”.


Lai gan laikapstākļi mūs nelutināja, programma, pateicoties Pilotu skolas First Fly un Ādažu aviokluba pilotiem, bija gana piesātināta.  Pēc skatītāju vērtējuma, mūsu pilotu sniegumi patikuši visvairāk.


Pilotu skolas First Fly vadošais pilots – instruktors Anatolijs Perektriostovs paraugdemontrējumus veica ar diviem lidaparātiem – ar ātro Tarragon un pilotu skolas mācību lidmašīnu Aeroprakt A22. Ar Tarragon viņš nodemonstrēja savu izcilo lidošanas meistarību un veica visu akrobātiku, uz kuru šis lidaparāts ir spējīgs. Bet ar Pilotu skolas mācību lidmašīnu Aeroprakt A22 viņš veica tik satriecoši skaistu demonstrācijas lidojumu, ka neviens no skatītājiem (un pat skolas audzēkņi) negaidīja, ka skolas terniņlidmašīna prasmīgās rokās varētu TĀ lidot!


Starp citiem paraugdemontrētājiem bija arī mūsu instruktors Aleksandrs Beļovkins, kurš nodemonstrēja, ko spēj žiroplāns. Pēc šī lidojuma, pilotu skolas stendā nāca klāt daudzi apmeklētāji, kurus ieinteresēja šis lidaparāts.


Ādažu aviokluba piloti, mūsu instruktora Anatolija Perekriostova vadībā, izpildīja formācijas lidojumu trīs lidaparātu sastāvā, izmantojot dūmu efektus, kas izskatījās interesanti un iespaidīgi. Tāpat paraugdemontrējums tika veikts ar amerikāņu sporta pilotāžas biplānu Pitts.


Jurģis Kairis (Jurgis Kairys) – lietuviešu pilots un viens no vispazīstamākajiem akrobātikas pilotiem, demonstrēja galvu reibinošo akrobātiku ar savu sporta lidaparātu SU-31, parādot skatītājiem par prieku visus savus īpašos pilotāžas manevrus.


Pilotu skolas stendā bija daudz jautājumu no apmeklētājiem par apmācības iespējām un testa lidojumiem, kā arī bija ļoti daudz mazo apmeklētāju, kas mūs ļoti iepriecināja. Bērnu acīs bija mirdzošs prieks fotogrāfēties ar lidaparātiem un sajūsma, vērojot paraugdemonstrējumus, ko rādīja mūsu piloti.


Visus, kurus vilina debesis, gaidam uz jauno rudens apmācības grupu!

JAUNAIS GADS 2020

01/01/2020

27. decembrī pilotu skola “First Fly” kopā ar Ādažu avio klubu un draugiem no kaimiņu valstīm sagaidīja jauno 2020. gadu.  Šajā gadā Salatēvs izdarīja ko neticamu un atlidoja pie mums ar lidmašīnu, tādejādi radot patīkamu satraukumu pilotu un bērnu vidū. Mūsu lidmašīna Aeroprakt A22 bija īpaši izrotāta par godu šim svarīgajam notikumam. Salatēvs bija paņēmis līdzi milzīgu maisu ar dāvanām mūsu studentiem un pilotiem, bet tā vienkārši Salatēvs dāvanas neatdeva. Bija nepieciešams noskaitīt dzejoli, apsveikt visus ar jauno gadu vai arī nodziedāt kādu dziesmu. Viens no mūsu viesiem pat parādīja mazu priekšnesumu kopā ar savu mācību suni. Pusnaktī mūsu lidlaukā bija krāšņs salūts, dejas, jautri konkursi un dzīvā mūzika turpinājās līdz vēlai naktij.

SIRSNĪGUS SVĒTKUS NO FIRST FLY PILOTU SKOLAS!

24/12/2019

First Fly pilotu skolas komanda novēl visiem laimīgo Jauno gadu un gaišus Ziemassvētkus! Mēs vēlam Jums laimi, labklājību, veiksmi un skaidras debesis virs galvas!

 

Tiekamies Jaunajā gadā 6. janvārī!

 

RUDENS DROŠĪBAS SEMINĀRS

26/10/2019

Ādažu lidlaukā (EVAD) šā gada 26. oktobrī notika tradicionālais rudens seminārs, kurā tika  apspriesti lidojuma drošības jautājumi, kā arī pāreja no vasaras uz ziemas sezonas lidojumu režīmu.

Pilotu skolas “First Fly” pasniedzējs un instruktors Aleksandrs Beļovkins runāja par lidojuma īpatnībām un atšķirībām vasaras un ziemas sezonā, kā arī par uzplūdes leņķi (AOA) un apledojumu. Seminārā piedalījās pat vispieredzējušākie kluba piloti, kuri pirms ziemas sezonas atsvaidzināja zināšanas. Tāpat šī informācija bija ļoti noderīga mūsu skolēniem, jo topošajiem pilotiem šī būs pirmā ziemas sezona un lidojumi ziemas apstākļos.

Neiroķirurgs Mārtiņš Kapickis runāja par pirmās palīdzības sniegšanu, izklāstot to, kā un kādā secībā jāsniedz palīdzība nelaimes gadījumā. Tieši šī tēma ļoti ieinteresēja semināra apmeklētājus, bija daudz jautājumu par to, kā pareizi veikt reanimāciju, kad un kā meklēt palīdzību, kā pareizi noteikt gūto savainojumu smaguma pakāpi un kādos gadījumos labāk neko nedarīt, lai nekaitētu vēl vairāk.

Tāpat seminārā piedalījās aviācijas mehāniķis Viktors Alošins, kurš runāja par karburatora apledošanu un ar sagatavotiem uzskates materiāliem parādīja, kas notiek ar karburatoru laikā, kad tā iekšpusē veidojas ledus. Viņš sniedza daudz noderīgus padomus, kā konstatēt apledojuma rašanos lidojuma laikā, un ko ar to darīt.

Pilotu skolas “First Fly” vadītājs un pilots -  instruktors Anatolijs Perekriostovs runāja par atšķirībām starp ziemas lidojumiem un lidojumiem vasaras sezonā, par to, kā ziemā pareizi izmantot lidlauka skrejceļu, kam jāpievērš vislielākā uzmanība, kā arī parādīja vairākus mācību video, kuru laikā detalizēti analizēja tur redzamās pilotu pieļautās kļūdas. Un tā kā mēs mīlam ne tikai strādāt un mācīties, bet arī atpūsties, seminārs noslēdzās ar bārbekjū, saldumiem un aizrautīgām aviācijas (un ne tikai) sarunām!

JAUNĀ RUDENS GRUPA UZSĀK MĀCĪBAS

03/09/2019

3. septembrī, mācības uzsāka jaunā pilotu skolas “First Fly” grupa. Topošie piloti mācības iesākuši ar teorētisko kursu, kas ilgst 70 klātienes apmācību stundas. Pirmā nodarbība bija veltīta gaisa likumdošanas tēmai, kur studenti iepazinās ar lidojuma noteikumiem Latvijā, gaisa telpas klasifikāciju, atļautajiem lidojumu augstumiem Latvijā un arī Eiropā, kā arī uzzināja, kas ir ICAO, CAA un AIP. Teorētiskais kurss turpināsies ar aerodinamikas, meteoroloģijas, navigācijas un citu priekšmetu izpēti, kas nepieciešami pilota licences iegūšanai. Mēs apsveicam visus savus jaunos studentus ar mācību uzsākšanu un vēlam veiksmi debesu iekarošanā!

“BALTIJAS CEĻAM” 30

23/08/2019

23. augustā svētku pasākumā par godu “Baltijas Ceļa” 30. gadadienai piedalījās arī 4 Ādažu Aerokluba gaisa kuģi. Aerokluba biedri kopā ar Lietuvas kolēģiem veica lidojumu no Ādažiem uz Biržiem Lietuvā, kura laikā kopumā 11 lidmašīnu sastāvā tika izpildīts lidojums virs visu trīs Baltijas valstu prezidentu acīm uz Latvijas un Lietuvas robežas, kas bija viens no vērienīgo svinību punktiem. Baltijas ceļa vēsture ir ļoti interesanta, trīs valstu – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāji sadevušies rokās izveidoja dzīvo ķēdi 670 (!) km garumā, savienojot Viļņu, Rīgu un Tallinu. Šajā akcijā piedalījās kopumā 25% no visu trīs valstu iedzīvotājiem.

Mēs ļoti lepojamies, ka tikām uzaicināti piedalīties šajā vēsturiskajā piemiņas pasākumā!

STARPTAUTISKĀS GAISA KUĢU MODEĻU SACENSĪBAS

15-18/08/2019

Pagājušajā nedēļā Ādažu lidlaukā (EVAD) notika starptautiskās lidmašīnu modeļu sacensības, kas ilga 4 dienas. Sacensībās piedalījās sportisti no vairākām valstīm, tostarp Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Lielbritānijas un citām. Pirmās vietas ieņēma šī brīža čempionāta kopvērtējuma līderi - Lietuvas sportisti

LIDLAUKA ATVĒRTO DURVJU DIENA

03/08/2019

Šā gada 3. augustā mūsu lidlaukā Ādažos (EVAD) notika tradicionālā lidlauku atvērto durvju diena, kurā tika gaidīti gan Ādažu Aerokluba biedri un skolas “First Fly” topošie piloti ar ģimenēm, kā arī citi interesenti. Visas dienas garumā norisinājās gan sporta, gan lidošanas sacensības, kurās piedalījās visi lidlauka apmeklētāji, atkarībā no savām spējām!

Apmeklētāji tika sadalīti komandās, kuras savā starpā sacentās "Jautrajās stafetēs", kur pat nopietni un pieredzējuši piloti lēkāja lielos kartupeļu maisos, leca ar lecamauklu un ar jaunības entuziasmu vilka virvi. Sacensību gars un adrenalīns pārņēma visus, bet uzvarēja (kā vienmēr!) draudzība!

Svētku ietvaros vienpadsmit Ādažu Aero kluba dalībnieku lidmašīnas veica kopīgu paraug demonstrācijas lidojumu pa Carnikavas un Ādažu apkārtni. Pēc tam mūsu profesionālie piloti piedalījās sacensībās, kur bija jāpierāda savas nevainojamās lidot prasmes un lidmašīnas kontrolēšanas prasmes. Taču atkal uzvarēja draudzība!

Pasākuma ietvaros mūsu draugi no Lietuvas iepriecināja visus ar pašu gatavotu gardu pīrāgu, un programma noslēdzās ar jautrām dejām.

"ĀTRUMS CILTS" RAIDĪJUMS VIESOJAS PIE "FIRST FLY" SKOLAS

29/07/2019

Programmas vadītāji nolēma pacelt to jaunā līmenī un pacelties debesīs, ko mūsu skola viņiem palīdzēja ar prieku. Adrenalīns un emocijas pārplūda kā vēl nekad! Rezultāts bija atsevišķa programma, kuru varat skatīties LMT kanālā, bet mēs parādīsim interesantākos kadrus :) Nāciet pie mums un lidosim kopā!

WINGS OVER BALTICS 2019019

20-21/07/2019

Pilotu skola “First Fly” piedalījās lielākajā Baltijas valstu avio šovā “Wings over Baltics 2019”, kas notika 20. un 21. jūlijā Tukumā. Pasākuma ietvaros varēja apskatīt pilotu skolas stendu, kuru papildināja arī mācību lidmašīna Aeroprakt A-22. Tieši paša gaisa kuģa klātbūtne pasākuma apmeklētājiem pievērsa vislielāko uzmanību, jo īpaši jaunākās paaudzes vidū. Stenda apmeklētājiem bija atļauts iekāpt lidmašīnā un pašu rokām pārbaudīt visas gaisa kuģa kontroles ierīces, kā arī uzņemt piemiņas foto.

Visi stenda apmeklētāji saņēma informāciju par mūsu skolā pieejamajām mācību programmām, kā arī visi studēt gribošie pieteicās apmācību grupai, kura mācības uzsāks šoruden.

Avio šovā kopumā piedalījās dažādas augstākās pilotāžas un lidojumu grupas, tajā skaitā Polijas gaisa spēki prezentēja F-16 un Orlik grupu, Lietuvas kolēģi demonstrēja ultra vieglās lidmašīnas Aeroprakt A-22 un unikālā An-2 veiktspēju, kas kļuva par vienu no programmas high-lights, kā arī somu piloti demonstrēja leģendāro DC -3 Dakota. Pasākumā piedalījās arī Jurgis Kairis ar savu burtiski reibinošo akrobātiku un pilotu skolas “First Fly” instruktors Aleksandrs Beļovkins ar gyrocopter (giroplane) paraugdemonstrējumiem. Programmu noslēdza latviešu augstākās pilotāžas grupa “Baltic Bees Jet Team”, kurā ar 3. numuru lido mūsu skolas dibinātājs un vadošais pilotu instruktors Anatolijs Perekriostovs.

TRADICIONĀLĀ SESTDIENAS TALKA ĀDAŽU LIDLAUKĀ

11/05/2019

“Ja vēlaties lidot, mīliet savu lidlauku,” sacīja Anatolijs Perekriostovs, Ādažu Aerokluba prezidents, un jau tradicionāli kādā no maija sestdienām (šogad 11. maijā) organizēja lidlauka talku, kurā piedalījās visi aero kluba biedri un “First Fly” skolas audzēkņi. Talkas dienā tika sakārtotas lidlauka ēku telpas un pati lidlauka teritorija. Darbu ietvaros tika atjaunots skrejceļa krāsojums, nopļauta zāle, kā arī veikti citi sakopšanas darbi. Pēc talkas organizatori cienāja visus čaklos strādniekus ar gardu mielastu!

PAVASARA DROŠĪBAS SEMINĀRS

30/03/2019

Sestdien, 30. martā Ādažu lidlaukā notika drošības seminārs un gatavošanās jaunajai vasaras sezonai. Tā kā vairums gaisa kuģu ziemā netiek darbināti, semināra ietvaros tika pārrunāti aktuālie jautājumi par pāreju no ziemas sezonas uz vasaras lidojumu sezonu. Tāpat ķirurgs Jānis Zaržeckis vadīja lekciju par cilvēciskā faktora tēmu un pirmās palīdzības sniegšanu, kuras laikā ikviens varēja uzdot jautājumus un noskaidrot šī šķietami labi zināmā procesa nianses. Kluba biedri un studenti pārrunāja lidlauka un skolas iekšējās kārtības noteikumus, un vispārīgos jautājumus vasaras periodam, sastādīja gaidāmās sezonas pasākumu plānu, kā arī dalījās savā pieredzē par vasaras un ziemas sezonu lidojumu atšķirībām, un gaisa kuģu pienācīgu sagatavošanu lidojumiem.

JAUNO, 2019. GADU SAGAIDOT!

28/12/2018

28. decembrī pilotu skolas “First Fly” studenti kopā ar Ādažu Aero kluba biedriem svinēja jaunā, 2019. gada sākumu. Pasākumu apciemoja Ziemassvētku vecītis un kopā ar saviem rūķiem atnesa saldas dāvanas mazākajiem pasākuma viesiem. Tāpat visus izklaidēja dažādi ar aviāciju saistīti konkursi un viktorīnas. Kopīgajās sarunās, kas visu vakaru nemitējās ne mirkli, jau pieredzējušie Ādažu Aero kluba biedri dalījās savā pieredzē ar skolas “First Fly” studentiem, kā arī absolventi atcerējās interesantus stāstus no savām studentu gaitām un dalījās jaunumos. Jaunā gada svinības lidlaukā vienmēr ir iespēja satikties arī mūsu draugiem no citām valstīm, tāpēc šoreiz priecājāmies par īpaši kuplo Lietuviešu draugu pulku. Mums jaunā gada mijā bija lieliska tikšanās, un mēs ceram, ka tā mums visiem nesīs daudz laimes un lieliskus lidojumus! Lieki piebilst, ka dejas nerima līdz pat rīta gaiļiem!