JAUNUMI


JAUNĀ RUDENS GRUPA UZSĀK MĀCĪBAS

03/09/2019

3. septembrī, mācības uzsāka jaunā pilotu skolas “First Fly” grupa. Topošie piloti mācības iesākuši ar teorētisko kursu, kas ilgst 70 klātienes apmācību stundas. Pirmā nodarbība bija veltīta gaisa likumdošanas tēmai, kur studenti iepazinās ar lidojuma noteikumiem Latvijā, gaisa telpas klasifikāciju, atļautajiem lidojumu augstumiem Latvijā un arī Eiropā, kā arī uzzināja, kas ir ICAO, CAA un AIP. Teorētiskais kurss turpināsies ar aerodinamikas, meteoroloģijas, navigācijas un citu priekšmetu izpēti, kas nepieciešami pilota licences iegūšanai. Mēs apsveicam visus savus jaunos studentus ar mācību uzsākšanu un vēlam veiksmi debesu iekarošanā!

“BALTIJAS CEĻAM” 30

23/08/2019

23. augustā svētku pasākumā par godu “Baltijas Ceļa” 30. gadadienai piedalījās arī 4 Ādažu Aerokluba gaisa kuģi. Aerokluba biedri kopā ar Lietuvas kolēģiem veica lidojumu no Ādažiem uz Biržiem Lietuvā, kura laikā kopumā 11 lidmašīnu sastāvā tika izpildīts lidojums virs visu trīs Baltijas valstu prezidentu acīm uz Latvijas un Lietuvas robežas, kas bija viens no vērienīgo svinību punktiem. Baltijas ceļa vēsture ir ļoti interesanta, trīs valstu – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāji sadevušies rokās izveidoja dzīvo ķēdi 670 (!) km garumā, savienojot Viļņu, Rīgu un Tallinu. Šajā akcijā piedalījās kopumā 25% no visu trīs valstu iedzīvotājiem.

Mēs ļoti lepojamies, ka tikām uzaicināti piedalīties šajā vēsturiskajā piemiņas pasākumā!

STARPTAUTISKĀS GAISA KUĢU MODEĻU SACENSĪBAS

15-18/08/2019

Pagājušajā nedēļā Ādažu lidlaukā (EVAD) notika starptautiskās lidmašīnu modeļu sacensības, kas ilga 4 dienas. Sacensībās piedalījās sportisti no vairākām valstīm, tostarp Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Lielbritānijas un citām. Pirmās vietas ieņēma šī brīža čempionāta kopvērtējuma līderi - Lietuvas sportisti

LIDLAUKA ATVĒRTO DURVJU DIENA

03/08/2019

Šā gada 3. augustā mūsu lidlaukā Ādažos (EVAD) notika tradicionālā lidlauku atvērto durvju diena, kurā tika gaidīti gan Ādažu Aerokluba biedri un skolas “First Fly” topošie piloti ar ģimenēm, kā arī citi interesenti. Visas dienas garumā norisinājās gan sporta, gan lidošanas sacensības, kurās piedalījās visi lidlauka apmeklētāji, atkarībā no savām spējām!

Apmeklētāji tika sadalīti komandās, kuras savā starpā sacentās "Jautrajās stafetēs", kur pat nopietni un pieredzējuši piloti lēkāja lielos kartupeļu maisos, leca ar lecamauklu un ar jaunības entuziasmu vilka virvi. Sacensību gars un adrenalīns pārņēma visus, bet uzvarēja (kā vienmēr!) draudzība!

Svētku ietvaros vienpadsmit Ādažu Aero kluba dalībnieku lidmašīnas veica kopīgu paraug demonstrācijas lidojumu pa Carnikavas un Ādažu apkārtni. Pēc tam mūsu profesionālie piloti piedalījās sacensībās, kur bija jāpierāda savas nevainojamās lidot prasmes un lidmašīnas kontrolēšanas prasmes. Taču atkal uzvarēja draudzība!

Pasākuma ietvaros mūsu draugi no Lietuvas iepriecināja visus ar pašu gatavotu gardu pīrāgu, un programma noslēdzās ar jautrām dejām.

"ĀTRUMS CILTS" RAIDĪJUMS VIESOJAS PIE "FIRST FLY" SKOLAS

29/07/2019

Programmas vadītāji nolēma pacelt to jaunā līmenī un pacelties debesīs, ko mūsu skola viņiem palīdzēja ar prieku. Adrenalīns un emocijas pārplūda kā vēl nekad! Rezultāts bija atsevišķa programma, kuru varat skatīties LMT kanālā, bet mēs parādīsim interesantākos kadrus :) Nāciet pie mums un lidosim kopā!

WINGS OVER BALTICS 2019019

20-21/07/2019

Pilotu skola “First Fly” piedalījās lielākajā Baltijas valstu avio šovā “Wings over Baltics 2019”, kas notika 20. un 21. jūlijā Tukumā. Pasākuma ietvaros varēja apskatīt pilotu skolas stendu, kuru papildināja arī mācību lidmašīna Aeroprakt A-22. Tieši paša gaisa kuģa klātbūtne pasākuma apmeklētājiem pievērsa vislielāko uzmanību, jo īpaši jaunākās paaudzes vidū. Stenda apmeklētājiem bija atļauts iekāpt lidmašīnā un pašu rokām pārbaudīt visas gaisa kuģa kontroles ierīces, kā arī uzņemt piemiņas foto.

Visi stenda apmeklētāji saņēma informāciju par mūsu skolā pieejamajām mācību programmām, kā arī visi studēt gribošie pieteicās apmācību grupai, kura mācības uzsāks šoruden.

Avio šovā kopumā piedalījās dažādas augstākās pilotāžas un lidojumu grupas, tajā skaitā Polijas gaisa spēki prezentēja F-16 un Orlik grupu, Lietuvas kolēģi demonstrēja ultra vieglās lidmašīnas Aeroprakt A-22 un unikālā An-2 veiktspēju, kas kļuva par vienu no programmas high-lights, kā arī somu piloti demonstrēja leģendāro DC -3 Dakota. Pasākumā piedalījās arī Jurgis Kairis ar savu burtiski reibinošo akrobātiku un pilotu skolas “First Fly” instruktors Aleksandrs Beļovkins ar gyrocopter (giroplane) paraugdemonstrējumiem. Programmu noslēdza latviešu augstākās pilotāžas grupa “Baltic Bees Jet Team”, kurā ar 3. numuru lido mūsu skolas dibinātājs un vadošais pilotu instruktors Anatolijs Perekriostovs.

TRADICIONĀLĀ SESTDIENAS TALKA ĀDAŽU LIDLAUKĀ

11/05/2019

“Ja vēlaties lidot, mīliet savu lidlauku,” sacīja Anatolijs Perekriostovs, Ādažu Aerokluba prezidents, un jau tradicionāli kādā no maija sestdienām (šogad 11. maijā) organizēja lidlauka talku, kurā piedalījās visi aero kluba biedri un “First Fly” skolas audzēkņi. Talkas dienā tika sakārtotas lidlauka ēku telpas un pati lidlauka teritorija. Darbu ietvaros tika atjaunots skrejceļa krāsojums, nopļauta zāle, kā arī veikti citi sakopšanas darbi. Pēc talkas organizatori cienāja visus čaklos strādniekus ar gardu mielastu!

PAVASARA DROŠĪBAS SEMINĀRS

30/03/2019

Sestdien, 30. martā Ādažu lidlaukā notika drošības seminārs un gatavošanās jaunajai vasaras sezonai. Tā kā vairums gaisa kuģu ziemā netiek darbināti, semināra ietvaros tika pārrunāti aktuālie jautājumi par pāreju no ziemas sezonas uz vasaras lidojumu sezonu. Tāpat ķirurgs Jānis Zaržeckis vadīja lekciju par cilvēciskā faktora tēmu un pirmās palīdzības sniegšanu, kuras laikā ikviens varēja uzdot jautājumus un noskaidrot šī šķietami labi zināmā procesa nianses. Kluba biedri un studenti pārrunāja lidlauka un skolas iekšējās kārtības noteikumus, un vispārīgos jautājumus vasaras periodam, sastādīja gaidāmās sezonas pasākumu plānu, kā arī dalījās savā pieredzē par vasaras un ziemas sezonu lidojumu atšķirībām, un gaisa kuģu pienācīgu sagatavošanu lidojumiem.

JAUNO, 2019. GADU SAGAIDOT!

28/12/2018

28. decembrī pilotu skolas “First Fly” studenti kopā ar Ādažu Aero kluba biedriem svinēja jaunā, 2019. gada sākumu. Pasākumu apciemoja Ziemassvētku vecītis un kopā ar saviem rūķiem atnesa saldas dāvanas mazākajiem pasākuma viesiem. Tāpat visus izklaidēja dažādi ar aviāciju saistīti konkursi un viktorīnas. Kopīgajās sarunās, kas visu vakaru nemitējās ne mirkli, jau pieredzējušie Ādažu Aero kluba biedri dalījās savā pieredzē ar skolas “First Fly” studentiem, kā arī absolventi atcerējās interesantus stāstus no savām studentu gaitām un dalījās jaunumos. Jaunā gada svinības lidlaukā vienmēr ir iespēja satikties arī mūsu draugiem no citām valstīm, tāpēc šoreiz priecājāmies par īpaši kuplo Lietuviešu draugu pulku. Mums jaunā gada mijā bija lieliska tikšanās, un mēs ceram, ka tā mums visiem nesīs daudz laimes un lieliskus lidojumus! Lieki piebilst, ka dejas nerima līdz pat rīta gaiļiem!